Перманентен грим и Микроблейдинг – Каква е разликата между двете процедури?
Гледате някоя снимка на модел и въпреки да се опитвате, просто не можете да видите какво е наистина различно между двете – между перманетния грим и микроблейдинга.
Не се безпокойте, ние сме тук да помогнем.
Перманентния грим и микроблейдинга на пръв поглед може да изглеждат като нещо съвсем еднакво, но всъщност те са много различни!
И двете представляват форма на козметична татуировка – практика, която съществува от много години и използва татуировка или пигментация на епидермиса, за да се създаде подобен на грим ефект или резултат.
Не много хора са запознати със термина ‘козметична татуировка’. За някои това може да изглежда като обикновен израз на женската суета, но всъщност тя се използва и като лечение и терапия.
Много хора с алопеция, витилиго, белези, плешивост, генетични аномалии или рак често прибягват до козметична татуировка, за да им помогнат да се чувстват по-добре за външния си вид.
Въпреки различията между двете процедура – перманентен грим и микроблейдинг, и двете процедури могат да помогнат за подобряване на външния вид на човека, независимо от причината.
Има три основни разлики между перманентния грим и микроблейдинг:
- Въпреки, че перманентният грим не е „завинаги” постоянен, той е по-постоянен от микроблейдинг-а. Перманентния грим може да продължи до 3 години, в зависимост от лицето на човека.
- Постоянен грим може да се направи върху очите, устните и веждите. Микроблейдингът е само за вежди.
- Перманентният грим се прави с помощта на електрически задвижвана машина, много подобна на тези, които редовно се използват за татуировки.
- При микроблейдингът се използва инструмент, подобен на острие нож, който не изисква батерии или електричество, за да се работи с него.
Сега, нека разгледаме малко по-подробно всяка една от двете процедури.
Перманентен грим
Перманентният или постоянен грим, както се споменава най-често, е форма на козметична татуировка, при която се използват игли и оборудване за татуировки. Чрез тях се имплантират бои или пигменти в кожата с цел подчертаване на чертите на лицето – най-често очни линии, вежди и устни.
Възможно е също така да има постоянни сенки или руж, въпреки че това са далеч по-рядко срещани практики.
Можете да срещнете също така постоянен грим, който се споменава под няколко други имена: интрадермален пигмент, микропигментация и постоянна козметика.
Жените са основните потребители на перманентен грим, въпреки че мъжете го правят също, но доста по-рядко.
Повечето жени избират да се обърнат към процедурата на постоянен грим, за да си спестят време.
И ако се замислим, колко време отнема да нанасяме грима си всеки ден?
Постоянният грим автоматично означава, че се събуждате всяка сутрин и имате допълнителни 15-20 минути на ваше разположение.
Перманентният грим може да се направи под много стилове и форми.
Някои микропигментисти ще използват предварително изработени шаблони, за да определят формата на челото на своя клиент. Това обикновено не се прави от повечето терапевти, защото шаблоните не са достатъчно персонализирани за лицето на клиента.
Други постоянни гримьори прекарват много време в измерване на веждите и определяне на най-добрата форма за лицето ви. Това е също препоръчваният от нас начин.
Във всеки случай, с лицензирани терапевти, обикновено има консултация, при която естетикът се опира на няколко форми и се опитва да различни цветове преди процедурата, за да гарантира, че клиентът е доволен от крайния резултат. Пълнежът може да бъде твърд или в коси щрихи, което, от своя страна, изглежда по-естествено.
Докато процедурата на перманентния грим все още обхваща Щатите, в останалите страни постоянният грим е доста нашумял. Можем просто да потърсим #permanentmakeup в Instagram и ще открием 1.1 милиона публикации, свързани с тази фраза.
Ако сте ентусиазирани от към грим и козметика, може да сте колебливи в това да останете с определен цвят или дизайн, но това не означава, че не можете да го променяте.
Ако се подложите на процедура за очната линия и решите да смените цвета или дизайна, в зависимост от случая, можете да започнете като нанесете много мека линия между миглите, за да придадете на очите си по-голяма дълбочина.
Въпреки че повечето хора избират естествено изглеждащи цветове и дизайн за очна линия, крайният резултат зависи от предпочитанията на всеки човек и не трябва да се използва само за преценка дали даден естетик е добър или лош.
В този случай, много хора не са уверени в перманентния грим, защото веднага си мислят за зле нарисувани вежди, сякаш 5-годишно дете ги е рисувало. Е, никой не иска да има това перманентно на своето лице!
Винаги са най-лошите сценарии, които дават лоша репутация на нещо. Но перманентният грим е предназначен да изглежда естествено и не е толкова постоянен, колкото бихте си помислили. Както винаги, процедурата ще варира от човек на човек, но вероятно е клиентът да се нуждае от няколко след-процедури. Колко време след първоначалната процедура – трудно е да се каже.
Микроблейдинг
Микроблейдинга напоследък става все по-популярен, и има причина за това!
Говорихме за предимствата на микроблейдинг на веждите си малко по-горе в този пост, и също като перманентният грим, микроблейдингът е козметична процедура, предназначена да подобри едни от най-важните черти на лицето ви: веждите ви.
Може би една от причините, поради които микроблейдингът става все по-популярен, е, че това е сравнително нова техника.
За разлика от перманентния грим, микроблейдингът е полупостоянна техника, което означава, че може да продължи до 3 години, но след това започва да изчезва. Причината, поради която трае по-малко от перманентния грим, е ръчният инструмент, който се използва.
Докато перманентните гримьори използват електрическа машина, подобна на тази, която редовно се използват за татуировките, микроблейдингът е само ръчен инструмент, подобен на острие.
Този ръчен инструмент позволява на терапевта да направи много точни повърхностни нанасяния по веждата, които следват посоката на косъмчетата на веждите.
Важно е да се отбележи, че докато един от най-големите предимства на микроблейдинга е колко естествено изглежда, постоянните гримьори постигат същия естествен резултат, който издържа години.
Всичко зависи от техниката, използвана за оформяне на веждите.
В заключение
Има много онлайн статии и видеоклипове в интернет, които неправилно наричат перманентния (или постоянен) грим “микроблейдинг”. Надяваме се вече да можете да забележите тези неточности и да знаете какви са разликите. Ако се интересувате от получаването на микроблейдинг или перманентен грим, трябва да сте в състояние да знаете точно какво да поискате.
Един добър съвет: Ако за първи път сте се решили да се подложите на някакъв вид козметична татуировка, може би трябва да започнете с микроблейдинг на вежди. По този начин ще получите представа за това какво е да имате перфектни вежди 24/7 и не предприемате постоянен ангажимент, ако се окаже, че не сте 100% доволни от резултатите.
Ако, обаче, сте повече от доволни от веждите си, не забравяйте, че ако имате микроблейдинг, а не постоянен грим, те ще избледнеят във времето. От друга страна, вече знаете, че ако предпочетете да изберете перманентен грим, резултатите ще са по-дълготрайни.
Направете следващата крачка във Вашето професионално развитие и кариера
Учебен център ROYAL предлагат задълбочено обучение по микроблейдинг и перманентен грим, което е подходящо както за начинаещи, така и за опитни терапевти, които искат да опреснят своите умения и да научат нови техники.
Курсовете по микроблейдинг и перманентен грим ще ви дадат нужните знания и опит, за да се реализирате бързо в сферата на красотата. За повече информация, вижте нашият курс по микроблейдинг, курс по перманентен грим или комбиниран курс.